Spring 2014 RIAS
Team Schedules - U19 Boys/Coed
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A B      


Advancing to Next Round :  top  1  place team(s) from each Bracket and  0 Wildcards.
 Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points

Ylw

Red
 A3 : Georgia FC U19 Boys - Aragon555 55555545 0 1
 A9 : JBS B19525505550 32 0 0
 A2 : DSC Revolution0 5505055530 0 0
 A6 : GSA Lentini055255005229 0 0
 A4 : Georgia FC U19 Boys Maruyama252500550024 5 0
 A10 : U19B M/W Meek505055 20022 1 0
 A1 : Atlanta Fire United Arsenal - B19005 50202519 2 1
 A8 : Gwinnett YMCA - U19 Boys Palmisano202020 05213 1 0
 A5 : GSA Casillas000020025 9 2 1
 A7 : GSA Turner5000  000 5 0 0
 A11 : UFA Jaguars000200 00 2 0 0

 Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points

Ylw

Red
 B2 : Cherokee Impact Brick Squad - U19B 25555552x34 0 0
 B3 : NASA Raptors MNP505505552x32 1 1
 B1 : Fugees U1952 5 5 55x27 0 0
 B5 : PTC Barcelona500525025x24 0 0
 B7 : SSA Cobb Rec - B19 Revolution/Uranga255005002x19 4 0
 B4 : NASA Wolves UQP5   00550x15 0 0
 B8 : SSA Coweta McClain05005005 x15 1 2
 B10 : SSA Kennesaw Rec - B1900502005 x12 1 0
 B6 : Roswell Santo - Italy2 0 5 000x7 1 1
 B9 : SSA Douglasville Vipers0 000 000x0 0 0

Bracket - Saturday, March 01, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253616  BSC  12:00 PM  6 B5 vs B8PTC Barcelona 3 vs.SSA Coweta McClain1
 253615  Noonday Pk  01:00 PM  01 B4 vs B9NASA Wolves UQP 8 vs.SSA Douglasville Vipers1
 253659  GSA  01:30 PM  Bend A5 vs A10GSA Casillas 3 vs.U19B M/W Meek5
 253617  Grimes Bridge  02:15 PM  2 B6 vs B7Roswell Santo - Italy 2 vs.SSA Cobb Rec - B19 Revolution/Uranga2
 253660  Bethesda Park  03:00 PM  Park A4 vs A11Georgia FC U19 Boys Maruyama 0F vs.UFA Jaguars
Forfeited Game
0
 253662  GSA  03:30 PM  Bend A6 vs A9GSA Lentini 1 vs.JBS B194
 253614  Metro North Pk  04:30 PM  3 B3 vs B10NASA Raptors MNP 6 vs.SSA Kennesaw Rec - B190

Bracket - Saturday, March 08, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253667  Bethesda Park  12:30 PM  Bute A3 vs A1Georgia FC U19 Boys - Aragon 8 vs.Atlanta Fire United Arsenal - B191
 253665  South Forsyth  03:00 PM  1 A11 vs A6UFA Jaguars 1 vs.GSA Lentini3
 253618  Blackburn Park/Frank Jones Fields  03:00 PM  1 B1 vs B3Fugees U19 10 vs.NASA Raptors MNP1
 253619  Noonday Pk  03:00 PM  10 B4 vs B2NASA Wolves UQP   vs.Cherokee Impact Brick Squad - U19B 
 253663  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  03:30 PM  1 A8 vs A9Gwinnett YMCA - U19 Boys Palmisano 1 vs.JBS B191
 253621  Grimes Bridge  04:00 PM  2 B6 vs B9Roswell Santo - Italy   vs.SSA Douglasville Vipers 

Bracket - Sunday, March 09, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253685  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A3 vs A11Georgia FC U19 Boys - Aragon 2 vs.UFA Jaguars1
 253687  Jones Briddge Park  01:00 PM  3 A9 vs A5JBS B19 2 vs.GSA Casillas1
 253658  GSA  03:00 PM  Schr A7 vs A8GSA Turner 2 vs.Gwinnett YMCA - U19 Boys Palmisano1
 253636  Chestnut Log  03:00 PM  3 B9 vs B3SSA Douglasville Vipers 1 vs.NASA Raptors MNP8
 253613  Badger Creek Complex  05:00 PM  4 B2 vs B1Cherokee Impact Brick Squad - U19B 4 vs.Fugees U194

Bracket - Saturday, March 15, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253668  GSA  09:00 AM  Schr A5 vs A3GSA Casillas 1 vs.Georgia FC U19 Boys - Aragon3
 253670  GSA  11:00 AM  Schr A6 vs A2GSA Lentini 4 vs.DSC Revolution2
 253624  BSC  12:00 PM  6 B5 vs B3PTC Barcelona 0 vs.NASA Raptors MNP3
 253625  Grimes Bridge  12:30 PM  1 B6 vs B2Roswell Santo - Italy 0 vs.Cherokee Impact Brick Squad - U19B5
 253672  Bunten Road Park  01:00 PM  1 A1 vs A4Atlanta Fire United Arsenal - B19 0 vs.Georgia FC U19 Boys Maruyama2
 253623  Noonday Pk  01:00 PM  10 B4 vs B1NASA Wolves UQP   vs.Fugees U19 
 253671  Jones Briddge Park  02:30 PM  3 A9 vs A10JBS B19 8 vs.U19B M/W Meek0
 253627  Whitlock  03:00 PM  8 B8 vs B9SSA Coweta McClain 11 vs.SSA Douglasville Vipers1
 253669  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  04:30 PM  1 A8 vs A11Gwinnett YMCA - U19 Boys Palmisano 2 vs.UFA Jaguars2
 253626  Mudcreek  05:00 PM  MC 3 B7 vs B10SSA Cobb Rec - B19 Revolution/Uranga 2 vs.SSA Kennesaw Rec - B191

Bracket - Sunday, March 16, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253690  Bethesda Park  01:00 PM  Park A3 vs A2Georgia FC U19 Boys - Aragon   vs.DSC Revolution 

Bracket - Saturday, March 22, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253629  Grimes Bridge  09:00 AM  2 B6 vs B4Roswell Santo - Italy   vs.NASA Wolves UQP 
 253677  Bethesda Park  11:00 AM  Bute A4 vs A6Georgia FC U19 Boys Maruyama 2 vs.GSA Lentini2
 253676  GSA  12:30 PM  Spen A7 vs A3GSA Turner 0 vs.Georgia FC U19 Boys - Aragon4
 253632  Chestnut Log  01:00 PM  3 B9 vs B10SSA Douglasville Vipers 1 vs.SSA Kennesaw Rec - B195
 253628  TBD RILS 2   --    --  B1 vs B5Fugees U19 7 vs.PTC Barcelona3
 253674  Bunten Road Park  03:00 PM  1 A1 vs A5Atlanta Fire United Arsenal - B19 4 vs.GSA Casillas2
 253675  Norcross, Pinckneyville Park  03:00 PM  3 A10 vs A11U19B M/W Meek 4 vs.UFA Jaguars2
 253673  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A2 vs A8DSC Revolution 2 vs.Gwinnett YMCA - U19 Boys Palmisano0
 253631  Whitlock  03:00 PM  8 B8 vs B2SSA Coweta McClain 1 vs.Cherokee Impact Brick Squad - U19B4
 253630  Mudcreek  05:00 PM  MC 3 B7 vs B3SSA Cobb Rec - B19 Revolution/Uranga 5 vs.NASA Raptors MNP1

Bracket - Sunday, March 23, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253650  Badger Creek Complex  01:00 PM  4 B2 vs B7Cherokee Impact Brick Squad - U19B 2 vs.SSA Cobb Rec - B19 Revolution/Uranga1
 253712  Bethesda Park  02:30 PM  Park A3 vs A10Georgia FC U19 Boys - Aragon 4 vs.U19B M/W Meek1
 253710  GSA  02:30 PM  Spen A5 vs A8GSA Casillas 4 vs.Gwinnett YMCA - U19 Boys Palmisano4
 253709  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A2 vs A11DSC Revolution 6 vs.UFA Jaguars0
 253645  Noonday Park  03:00 PM  12 B10 vs B6SSA Kennesaw Rec - B19 0 vs.Roswell Santo - Italy2
 253652  Noonday Pk  03:00 PM  01 B4 vs B5NASA Wolves UQP 0 vs.PTC Barcelona1
 253708  GSA  04:30 PM  Spen A6 vs A7GSA Lentini 4 vs.GSA Turner1

Bracket - Saturday, March 29, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253633  Grimes Bridge  02:15 PM  2 B6 vs B1Roswell Santo - Italy   vs.Fugees U19 
 253679  Jones Briddge Park  04:30 PM  3 A9 vs A3JBS B19 0 vs.Georgia FC U19 Boys - Aragon3

Bracket - Sunday, March 30, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253684  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  01:00 PM  1 A8 vs A6Gwinnett YMCA - U19 Boys Palmisano 1 vs.GSA Lentini3
 253666  Norcross, Pinckneyville Park  05:00 PM  3 A10 vs A7U19B M/W Meek 2 vs.GSA Turner1

Bracket - Wednesday, April 02, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253664  Rabbit Hill Park  07:00 PM  3 A2 vs A4DSC Revolution 1 vs.Georgia FC U19 Boys Maruyama2

Bracket - Friday, April 04, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253686  Bethesda Park  07:30 PM  Bute A4 vs A10Georgia FC U19 Boys Maruyama 1 vs.U19B M/W Meek3

Bracket - Saturday, April 05, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253683  GSA  09:00 AM  Schr A7 vs A1GSA Turner   vs.Atlanta Fire United Arsenal - B19 
 253638  Blackburn Park/Frank Jones Fields  11:00 AM  1 B1 vs B7Fugees U19 12 vs.SSA Cobb Rec - B19 Revolution/Uranga1
 253620  BSC  02:00 PM  3 B5 vs B10PTC Barcelona 3 vs.SSA Kennesaw Rec - B193

Bracket - Saturday, April 12, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253647  Metro North Pk  05:00 PM  3 B3 vs B4NASA Raptors MNP 6 vs.NASA Wolves UQP3
 253648  TBD RILS 2   --    --  B1 vs B9Fugees U19   vs.SSA Douglasville Vipers 

Bracket - Sunday, April 13, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253682  GSA  02:30 PM  Schr A6 vs A1GSA Lentini 4 vs.Atlanta Fire United Arsenal - B195
 253643  Whitlock  06:00 PM  8 B8 vs B1SSA Coweta McClain 1 vs.Fugees U196

Bracket - Saturday, April 19, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253693  Jones Briddge Park  02:30 PM  3 A9 vs A1JBS B19 5 vs.Atlanta Fire United Arsenal - B190
 253694  Norcross, Pinckneyville Park  03:00 PM  3 A10 vs A8U19B M/W Meek   vs.Gwinnett YMCA - U19 Boys Palmisano 
 253696  South Forsyth  03:00 PM  2 A11 vs A7UFA Jaguars   vs.GSA Turner 

Bracket - Monday, April 21, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253644  Chestnut Log  07:30 PM  3 B9 vs B7SSA Douglasville Vipers 2 vs.SSA Cobb Rec - B19 Revolution/Uranga6

Bracket - Friday, April 25, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253711  Bethesda Park  07:30 PM  Park A4 vs A9Georgia FC U19 Boys Maruyama 1 vs.JBS B193
 253622  Mud Creek  07:30 PM  3 B7 vs B8SSA Cobb Rec - B19 Revolution/Uranga 1 vs.SSA Coweta McClain2

Bracket - Saturday, April 26, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253698  GSA  09:00 AM  Schr A5 vs A4GSA Casillas 1 vs.Georgia FC U19 Boys Maruyama2
 253700  Bunten Road Park  11:00 AM  1 A1 vs A10Atlanta Fire United Arsenal - B19 4 vs.U19B M/W Meek4
 253701  GSA  11:00 AM  Schr A6 vs A3GSA Lentini 1 vs.Georgia FC U19 Boys - Aragon3
 253699  South Forsyth  01:00 PM  2 A11 vs A9UFA Jaguars 0 vs.JBS B192
 253702  GSA  01:00 PM  Schr A7 vs A2GSA Turner 1 vs.DSC Revolution4
 253657  BSC  02:00 PM  6 B5 vs B6PTC Barcelona 1 vs.Roswell Santo - Italy0
 253656  Noonday Pk  03:00 PM  02 B4 vs B7NASA Wolves UQP 3 vs.SSA Cobb Rec - B19 Revolution/Uranga2
 253655  Metro North Pk  05:00 PM  1 B3 vs B8NASA Raptors MNP 3 vs.SSA Coweta McClain1
 253654  Badger Creek Complex  05:30 PM  4 B2 vs B9Cherokee Impact Brick Squad - U19B 10 vs.SSA Douglasville Vipers0

Bracket - Sunday, April 27, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253653  Big Shanty Park  09:00 AM  04 B10 vs B1SSA Kennesaw Rec - B19 1 vs.Fugees U196
 253646  Badger Creek Complex  03:00 PM  4 B2 vs B5Cherokee Impact Brick Squad - U19B 4 vs.PTC Barcelona0
 253661  Scott Hudgens Park  05:00 PM  6 A1 vs A2Atlanta Fire United Arsenal - B19 0 vs.DSC Revolution0
 253635  Whitlock  05:00 PM  8 B8 vs B4SSA Coweta McClain 1 vs.NASA Wolves UQP2

Bracket - Friday, May 02, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253678  Norcross, Pinckneyville Park  07:00 PM  4 A10 vs A2U19B M/W Meek 0 vs.DSC Revolution5

Bracket - Saturday, May 03, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253705  Bethesda Park  08:00 AM  Park A4 vs A7Georgia FC U19 Boys Maruyama 3 vs.GSA Turner2
 253704  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 A2 vs A9DSC Revolution 3 vs.JBS B190
 253637  Adams Park  09:00 AM  1 B10 vs B2SSA Kennesaw Rec - B19 2 vs.Cherokee Impact Brick Squad - U19B5
 253634  Marathon Park  12:00 PM  1 B7 vs B5SSA Cobb Rec - B19 Revolution/Uranga 1 vs.PTC Barcelona1
 253706  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  01:30 PM  1 A8 vs A3Gwinnett YMCA - U19 Boys Palmisano 2 vs.Georgia FC U19 Boys - Aragon3
 253651  Waller Park Extension Upper  02:00 PM  1 B3 vs B6NASA Raptors MNP 3 vs.Roswell Santo - Italy1
 253689  Norcross, Pinckneyville Park  03:00 PM  5 A10 vs A6U19B M/W Meek 2 vs.GSA Lentini3
 253681  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  05:00 PM  1 A8 vs A4Gwinnett YMCA - U19 Boys Palmisano 5 vs.Georgia FC U19 Boys Maruyama0

Bracket - Sunday, May 04, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253641  Noonday Park  01:00 PM  12 B10 vs B4SSA Kennesaw Rec - B19 1 vs.NASA Wolves UQP0
 253688  Bunten Road Park  03:00 PM  1 A1 vs A8Atlanta Fire United Arsenal - B19 3 vs.Gwinnett YMCA - U19 Boys Palmisano3
 253639  Whitlock  03:00 PM  11 B8 vs B6SSA Coweta McClain 4F vs.Roswell Santo - Italy
Forfeited Game
0
 253695  Rabbit Hill Park  04:30 PM  7 A2 vs A5DSC Revolution 3 vs.GSA Casillas2
 253642  TBD RILS   --    --  B2 vs B3Cherokee Impact Brick Squad - U19B 0 vs.NASA Raptors MNP0

Bracket - Wednesday, May 07, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253697  Bethesda Park  07:00 PM  Bute A3 vs A4Georgia FC U19 Boys - Aragon 6 vs.Georgia FC U19 Boys Maruyama0
 253707  GSA  07:00 PM  Spen A5 vs A6GSA Casillas 3 vs.GSA Lentini3

Bracket - Saturday, May 10, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253680  GSA  10:30 AM  Spen A7 vs A5GSA Turner 3 vs.GSA Casillas4
 253703  Bunten Road Park  11:00 AM  1 A11 vs A1UFA Jaguars 4 vs.Atlanta Fire United Arsenal - B196
 253649  Noonday Pk  11:00 AM  12 B10 vs B8SSA Kennesaw Rec - B19   vs.SSA Coweta McClain 
 253640  Chestnut Log  01:00 PM  3 B9 vs B5SSA Douglasville Vipers 1 vs.PTC Barcelona6

Bracket - Thursday, May 15, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253691  Jones Briddge Park  06:30 PM  3 A9 vs A7JBS B19   vs.GSA Turner 

Bracket - Friday, May 16, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 253692  Central Park  07:30 PM  3 A11 vs A5UFA Jaguars   vs.GSA Casillas 






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.